EataticBalancing1-www.chaco.ir

بالانس استاتیکی

از جمله خدماتی که گروه مهندسی بازرگانی چاکو به مشتریان خود ارائه می‌دهد، می‌توان به خدمات بالانس استاتیکی در محل اشاره کرد. تیم حرفه ای چاکو با داشتن متخصصان ماهر، آماده ارائه انواع خدمات بالانس در محل است.

خدمات بالانس استاتیکی در محل

خدمات متنوعی در گروه مهندسی بازرگانی چاکو برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است که یکی از آن ها، خدمات بالانس استاتیکی در محل می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این خدمت و نحوه انجام این کار لطفاً با ما همراه باشید.

تعریف بالانس استاتیکی چیست؟

به پروسه ای که در آن نیروهای اولیه حاصل از اجزای جرم نابالانس در یک جسم در حال چرخش ممکن است در یک صفحه حل شده و فقط با اضافه کردن یک جرم در آن صفحه متوازن شوند و چون جسم در این حالت در شرایط ایستا کاملاً متعادل خواهد بود، بالانس استاتیکی گفته می شود. لرزش در قطعات به خرابی آنها منجر می شود و این خرابی معمولا در قطعات صنعتی سنگین رخ می دهد، لذا انجام بالانس در محل و بالانس کارگاهی از گروه بازرگانی چاکو  به جلوگیری از خرابی قطعات صنعتی مختلف بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

بالانس استاتیکی چیست؟

بالانس استاتیکی به معنای انطباق مركز ثقل اجرام دوران كننده بر محور دوران است. از این رو جهت بالانس قطعات خاص باید اثرات ناشي از نیروهای وزن خنثي شوند. بالانس استاتیکی به دلیل تأثیری که در عملکرد دقیق و بازدهی قطعات صنعتی دارد از جمله موارد است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

 

نابالانسی استاتیکی چیست؟

توزیع غیر یکنواخت جرم پیرامون محور تقارن روتور را نابالانسی استاتیکی می نامند. مطابق با استاندارد ISO نابالانسی استاتیکی عبارت است از وضعیتی در روتور که در اثر انتقال ارتعاشات ناشی از نیروهای گریز از مرکز به بیرینگ ها، صورت می پذیرد. اصلاح این توزیع نامتوازن جرم در روتور را بالانس کردن گفته می شود. در واقع با عمل بالانس کرد می توان خطاهای ناشی از ساخت معیوب را پوشش داد. در حقیقت نابالانسی استاتیکی که ساده‌ترین شکل نابالانسی است و به عنوان نابالانسی تک‌ صفحه‌ای نیز شناخته می شود، زمانی این عیب رخ می دهد که جرم سنگینی در یک نقطه از شفت دوار قرار گیرد از این رو  نابالانسی استاتیکی با اضافه کردن جرم در یک صفحه، رفع خواهد شد.

 

روش بالانس استاتیکی چیست؟

با دستگاه های صنعتی بالانس استاتیکی افقی و عمودی می توان بالانس استاتیکی را انجام داد:

دستگاه بالانس صنعتی افقی : در این دستگاه حداکثر دقت در حد میلی گرم بوده و با توجه به گرید قطعات بر اساس Iso 1940/1 در شش گروه مختلف می باشد که کاربرد آن برای بالانس استاتیکی و دینامیکی انواع قطعات چرخنده(دوار)، آرمیچر، فن، میل لنگ، انواع روتور، کالیبراسیون اتوماتیک ، ضبط اطلاعات و گزارش گیری، بارگذاری یا بار برداری به صورت تجزیه برداری است.

دستگاه بالانس صنعتی عمودی : در این دستگاه حداکثر دقت در حد میلی گرم (با توجه به گرید قطعه بر اساس Iso1940/1) است که کاربرد آن شامل؛ بالانس دینامیکی و استاتیکی انواع قطعات چرخنده، دیسک و فلایویل، انواع توربین فن، پروانه و رینگ است.

 

عامل نابالانسی استاتیکی چیست؟

از جمله ساده‌ترین نوع نابالانسی، می توان به نابالانسی استاتیکی اشاره کرد که به نابالانسی تک صفحه‌ای نیز معروف است. عامل نابالانسی استاتیکی می تواند حین ساخت قطعه یا هنگام کارکرد قطعه در مدار بروز کند.  دلایل اصلی نابالانسی استاتیکی یک قطعه صنعتی  در حین ساخت عبارت است از:

 • عدم یکسانی مواد جرم مخصوص
 • عدم تراش سوراخ ها به موازات مرکز
 • ایجاد نقص هایی در هنگام ماشین کاری دورانی یا متقارن
 • بروز خطا هنگام مونتاژ کردن
 • ایجاد سايش غير يكنواخت
 • ایجاد جرم گیری غير يكنواخت
 

دلایل اصلی نابالانسی استاتیکی یک قطعه صنعتی حین کارکرد:

 • انباشته شدن و رسوب گذاری غیر منتظره مواد در پروانه پمپ یا فن
 • آسیب دیدن یا کنده شدن پره ها
 • اغتشاش حرارتی قطعه بر اثر اختلاف دمای ایجاد شده در حین کار
 • ایجاد شوک هاي مكانيكی
 • ایجاد تغيير شكل حاصل از رها شدن تنش هاي درونی
 • بروز خزش

تفاوت بالانس استاتیکی و دینامیکی چیست؟

همواره بالانس استاتیکی هنگامی انجام می شود که جسم در حالت استراحت متعادل است اما بالانس دینامیکی با جسمی که در حال حرکت متعادل است، انجام خواهد شد. بالانس استاتیک و دینامیک میتوانند به افزایش طول عمر، کیفیت و دقت قطعات صنعتی کمک کنند، اما قطعات نابالانس  منجر به خرابی قطعات صنعتی خواهند شد. بالانس تک صفحه ‌ای، نوعی بالانس استاتیکی به حساب می ‌آید و بر‌اساس روش استاتیکی بررسی اثر ثقلی، می توان میزان نابالانسی مقدار و محل را تشخیص و برطرف کرد. در روتورهایی که سرعت و وزن بالایی دارند، به دلیل  مقاومت، اصطکاک و … امکان بررسی دقیق نیست. بنا‌ بر‌­این  روتور باید براساس روش دینامیکی تأثیر نیروی گریز از مرکز، بالانس شود.

 

بازرگانی چاکو چه خدماتی را به مشتریان خود ارائه می دهد؟

گروه مهندسی بازرگانی چاکو انواع قطعات صنعتی تولید داخلی و خارجی را با بالاترین کیفیت ممکن از برندهای مختلف به مشتریان خود عرضه می کند. همچنین گروه بازرگانی چاکو خدمات بسیار متنوع و کاربردی را در زمینه تعمیر و نگه داری قطعات صنعتی، پایش وضعیت، عملیات بالانس در محل و کارگاه و صدور پروتکل بالانس را از طریق تکنسین های حرفه ای خود عرضه می کند.

 

دریافت خدمات بالانس استاتیکی از چاکو چگونه است؟

مشتریان ارجمند به منظور دریافت خدمات بالانس استاتیکی چه در محل و چه در کارگاه می توانند از طریق شماره های درج شده در وب سایت رسمی و معتبر شرکت چاکو با واحد پشتیبانی ما در تماس باشند.

 

تفاوت بالانس استاتیکی در محل و بالانس استاتیکی در کارگاه چیست؟

بالانس استاتیکی در محل توسط تکنسین های باتجربه و حرفه ای چاکو به کمک دستگاه های مدرن و دقیق در محل کار قطعات صنعتی انجام می شود و نیازی به خارج کردن قطعات از مدار کار وجود ندارد در حالی که برای بالانس استاتیکی در کارگاه باید قطعه صنعتی مورد نظر از مدار کار خارج و به کارگاه انتقال یابد. تیم ما خدمات تخصصی صنعتی را به بهترین شکل به شما عزیزان ارائه خواهد داد.

 

مزایای دریافت خدمات بالانس استاتیکی چاکو کدام اند؟

هدف از بالانس نمودن تجهیزات، رفع عدم توازن جرمی است. در واقع در این عملیات تلاش می‌شود تا با جرم‌گذاری مناسب، توزیع جرمی حول مرکز جرم و محور چرخش یکنواخت شود. بالانس استاتیک زمانی اتفاق می‌افتد که عملیات بالانس و جرم‌گذاری تنها در یک صفحه روتور انجام شود. استفاده از خدمات بالانس استاتیکی چاکو با مزایای زیر همراه خواهد بود:
 • دریافت سریع ترین و حرفه ای ترین عملیات بالانس استاتیکی
 • امکان ارائه گزارش کار و میزان استاندارد بالانس کردن
 • بهره گیری از مجرب ترین و باسابقه ترین تکنسین ها
 • امکان ارسال تکنسین به محل
 • انتخاب نوع دریافت خدمات( در محل یا کارگاه)
 • استفاده از بروزترین و پیشرفته ترین دستگاه های بالانس کننده
 • انجام خدمات بالانس استاتیکی با مناسب ترین قیمت

اگر در تجهیزات خود مشکل ارتعاشی یا خرابی مکرر قطعات دارید، برای دریافت راهکار با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
انتشار یافته: 3
 1. بهمن کشاورز
   
   
  2022/06/28 - 8:37

  شما بالانس دینامیکی هم انجام میدهید؟؟.ممنون لطفا پاسخ بدین

 2. امید ترکاشوند
   
   
  2022/06/28 - 8:52

  از پرسنل مجموعه ی چرخش ابزار شتاب الخصوص نماینده های متخصص و متعهد سپاسگذارم.

 3. عادل رحیمیان
   
   
  2022/06/28 - 9:01

  سلام خدمت مهندس بزرگوار مدیریت فنی چاکو جناب آقای پرنلو از زحمات و مدیریت و برنامه ریزی شما بابت خدمات رسانی بی نهایت سپاسگذارم . رحیمیان مس سرچشمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

ثبت درخواست خدمات

در گروه مهندسی بازرگانی چاکو، خدمات متنوعی برای شما عزیزان در‌نظر‌گرفته شده است که از آن جمله می توان به خدمات بالانس صنعتی، پایش وضعیت و … اشاره کرد. تیم ما با داشتن متخصصان ماهر انواع خدمات را با بهترین تجهیزات به شما ارائه خواهد داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع خدمات و نحوه انجام آن با مشاوران چاکو در ارتباط باشید.

Troubleshooting-a-three-phase-motor-www.chaco.ir

خدمات عیب‌یابی موتورسه فاز از سری خدمات مهم و تخصصی شرکت مهندسی بازرگانی چاکو در زمینه پایش وضعیت است. گروه چاکو با داشتن پیشرفته ترین تجهیزات صنعتی خدمات عیب‌یابی انواع موتورها را برای شما عزیزان انجام خواهد داد.

خدمات عیب‌یابی موتورهای تک فاز، یکی دیگر از مهمترین خدمات پایش وضعیت شرکت مهندسی بازرگانی چاکو است. این نوع از موتورهای الکتریکی با جریان متناوب از نوع تک فاز شروع به کار می‌کنند. جهت انجام خدمات عیب‌یابی موتور با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.