جستجو

بلبرینگ کف گرد

تجهیزات شما با قطعات و بلبرینگ با کیفیت می‌‌توانند تحمل باری چند برابر حالت اولیه خود داشته باشند. استفاده از بلبرینگ کم کیفیت می‌تواند به کلی کسب و کار شما را مورد تاثیر قرار بدهد. با چاکو می‌توانید کیفیت را به چالش بکشید. با کمی مقایسه متوجه خواهید شد که شرکت مهندسی بازرگانی چاکو با اختلاف بهترین و باکیفیت‌ترین تجهیزات را با مناسب‌ترین قیمت در اختیار شما قرار می‌دهد. در صورت مشاهده نکردن کد بلبرینگ کف گرد مورد نظر، سریعا از مشاورین خرید بخواهید که سفارش شما را ثبت کنند. هر نوع بلبرینگ کف گردی که مد نظر شما باشد با کیفیت عالی و در کم‌ترین زمان به دست شما خواهد رسید. چاکو به عنوان تامین کننده تمامی بلبرینگ‌ها از تمام برندهای مطرح جهان می‌تواند کیفیت را به صنعت بازگرداند.

بلبرینگ کف گرد
فیلتر دسته بندی
فیلتر برند
قطر داخلی
mm
mm
قطر خارجی
mm
mm
عرض
mm
mm
جنس محصول
انتخاب جنس...
ویژگی ها
بلبرینگ کف گرد
قطر داخلی:
mm
50
قطر خارجی:
mm
70
ارتفاع:
mm
14
بار اولیه:
KN
25
بلبرینگ کف گرد
قطر داخلی:
mm
40
قطر خارجی:
mm
60
ارتفاع:
mm
13
بار اولیه:
KN
25.5
بلبرینگ کف گرد
قطر داخلی:
mm
40
قطر خارجی:
mm
60
ارتفاع:
mm
19
بار اولیه:
KN
44.2
mm
mm
mm
mm
mm
mm
نام محصول
ابعاد اصلی
رتبه بندی بارها
رتبه بندی سرعت
قطر داخلی
[mm]
d
قطر خارجی
[mm]
D
عرض
[mm]
B
بار اولیه
[KN/N]
C0
KN/N
[KN/N]
C
سرعت اولیه
[r/min]
V0
سرعت نهایی
[r/min]
V
50
70
14
25
75
4300
6300
40
60
13
25.5
63
7000
5000
40
60
19
44.2
96.5
5300
3800
40
78
26
61.8
122
4300
3000
40
90
36
95.6
183
3400
2400
40
68
20.3
44.2
96.5
5300
3600
40
78
28.5
61.8
122
4000
2800
45
65
14
26.5
69.5
6300
4500
45
73
20
39
86.5
5000
3600
45
85
28
76.1
153
4000
2800

بلبرینگ کف گرد     Thrust Bearing

بلبرینگ‌های کف گرد ( Thrust bearing ) یک نوع از بیرینگ‌ها هستند که همانند بقیه بیرینگ ها چرخش قطعات را سهولت می‌بخشند اما با این تفاوت که می‌توانند صرفا بار محوری را تحمل می‌نمایند و نباید تحت فشار بار شعاعی قرار گیرند. در واقع این بلبرینگ ها برای حمایت از بار محوری طراحی شده‌اند. بیرینگ های کف گرد هم به صورت بلبرینگ و هم به صورت رولبرینگ طراحی و ساخته می‌شوند که در اینجا به معرفی نوع بلبرینگ کف گرد خواهیم پرداخت و می‌‌توانید در صفحه مربوط به رولبرینگ های کف گرد اطلاعات مربوطه را مطالعه فرمایید.

بلبرینگ کف گرد با رولبرینگ کف گرد چه تفاوت‌هایی دارد؟

همانطور که گفته شد بلبرینگ های کف گرد به منظور تحمل بار محوری طراحی شده‌اند و زمانی از آنها استفاده می‌شود که میزان بار محوری بسیار زیاد نباشد اما در صورتی که نیاز به تحمل بار محوری زیادی باشد از رولبرینگ ها به ویژه رولبرینگ های بشکه ای و یا استوانه ای استفاده می‌شود.

گروه مهندسی بازرگانی چاکو مرکز فروش بلبرینگ کف گرد می‌باشد. شما می‌توانید برای استعلام قیمت و یا ثبت سفارش خرید خود با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا فرم درخواست استعلام را از داخل سایت پر نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت رسیدگی نمایند. به طور کلی بلبرینگ های کف گرد در دو طرح یک طرفه (یک جهته) یا دو طرفه ( دو جهته ) تولید می‌شوند. مزیت این بلبرینگ ها این است که ظرفیت حمل بسیار خوبی دارند و به نسبت دیگر بیرینگ ها ارزان قیمت هستند و همچنین اجزای تشکیل دهندۀ کف گردها قابل جداسازی و تعویض هستند که همین امر باعث تسهیل نصب، تخلیه، بازرسی‌های تعمیر و نگهداری می‌شود. بلبرینگ های کف گرد در اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شوند از بلبرینگ های کف گرد کوچک تا بسیار بزرگ در صنعت کاربردهای فراوانی دارند.

انواع بلبرینگ کف گرد

به صورت کلی بلبرینگ های کف گرد را از نظر تعداد ردیف‌های آن می‌توان به دسته‌های زیر تقسیم نمود.

  • بلبرینگ کف گرد تک ردیفه  single Direction Ball Bearings
  •  بلبرینگ کف گرد دو ردیفه  Double Direction Ball Bearings

در ادامه به شرح و تفصیل مشخصات و کاربرد هر کدام از این می‌پردازیم.

بلبرینگ کف گرد تک ردیفه       single Direction Ball Bearings

این نوع بلبرینگ توان تحمل هیچ گونه بار شعاعی را ندارد و فقط می‌تواند بار را از یک طرف تحمل کند و وظیفه اصلی آن موقعیت دهی محوری نسبت به شافت است و از ساده‌ترین انواع بلبرینگ ها به حساب می‌آید. اجزا تشکیل دهنده این بلبرینگ شامل : یک واشر شافت، یک واشر محفظه‌ای و یک مجموعه ساچمه و قفس تشکیل شده است. بلبرینگ شامل یک واشر شافت همراه با شیار ساچمه است که بنا به موقعیت و کاربرد واشر محفظه به سه حالت تخت و یا مسطح یا قوسی ساخته می‌شود. این نوع بلبرینگ قابل جدا شدن است و نصب آن به سهولت قابل انجام است.

بلبرینگ کف گرد دو ردیفه           Double Direction Ball Bearings

این نوع بلبرینگ ها توانایی محور دهی شافت و تحمل بار محوری از هر دو طرف را دارند و مانند نوع یک طرفه باید از اعمال بار شعاعی به آنها خودداری نمود. این نوع بلبرینگ را یک واشر شافت با دو شیار ساچمه در دو طرف آن ساخته‌اند. شامل دو سری قفسه و ساچمه و همچنین دو واشر که محفظه محسوب می‌شوند، هستند که همانند نوع قبلی واشرهای محفظه می‌توانند به شکل مسطح یا قوسی شکل تولید شوند. مزایای این نوع از بلبرینگ کف گرد شامل موارد زیر می‌شود:

  • قابلیت تفکیک بودن
  • نصب آسان این نوع بلبرینگ

قفسه بلبرینگ کف گرد

جنس قفسه‌ی بلبرینگ کف گرد به طور متداول به شرح زیر است:

  • قفسه از جنس فولاد پرس شده
  • قفسه از جنس برنج ماشین کاری شده
  • قفسه از جنس فولاد ماشین کاری شده

کاربردهای بلبرینگ کف گرد

این نوع از بلبرینگ های کف گرد یا Thrust Bearing در اکثر مواقع در دستگاه هایی استفاده می‌شوند که دارای سرعت بسیار بالا هستند و به روانکاری روغن نیاز دارند. به عبارتی دیگر در صنایع اتومبیل و هوافضا. بلبرینگ‌های کف گرد برای مواقعی طراحی شده و نصب می‌شوند که بلبرینگ‌های شعاعی نتوانند بارهای محوری وارد شده بر دستگاه را تحمل کنند. این بلبرینگ‌ها در آن محل‌ها نصب شده و بار محوری وارد شده بر آن را به خوبی تحمل می‌کنند.

پسوند‌های رایج مورد استفاده در بلبرینگ‌های کف گرد :

 

F: معولات این پسوند قفسه بلبرینگ از جنس فولاد ماشین کاری شده است

M: این نوع پسوند قفسه بلبرینگ از جنس برنج ماشین کاری شده است

P5: دقت کارکرد و دقت ابعاد مطابق کلاس استاندارد5

P6: دقت کارکرد و دقت ابعاد بهتر از حالت استاندارد مطابق کلاس استاندار 6

بلبرینگ های کف گرد پلاستیکی

بلبرینگ های کف گرد پلاستیکی که عمدتا از جنس پلیمری ساخته می‌شوند بسیار سبک هستند و از خصوصیات ویژه آنها غلتش نرم، اصطکاک کم و ضریب سایش فوق‌العاده کم می‌باشد و از آنجایی که این دسته از بلبرینگ‌ها به روانکاری زیادی نیاز ندارند برای صنایع پزشکی، بسته‌بندی و مواد غذایی بسیار مناسب هستند.

برای دریافت لیست قیمت و همچنین دریافت اطلاعات فنی رایگان در خصوص تمام بلبرینگ‌ها می‌توانید با کارشناسان خبره و حاذق شرکت مهندسی بازرگانی چاکو  تماس حاصل فرمایید و هرگونه اطلاعات را قبل از اقدام به خردی دریافت نمایید.