رولبرینگ

رولبرینگ‌ها عضو مهمی از خانواده بیرینگ‌ها هستند که توانایی تحمل بار بالایی را دارند. برعکس عضو دیگر خانواده یا بلبرینگ‌ها، رولبرینگ‌ها معمولا در سرعت بالا عملکرد فوق‌العاده‌ای را نشان نمی‌دهند. . شرط کارکرد صحیح این قطعات، تضمین کیفیت و اصل بودن آن‌ها است. دیگر فشارهای محوری نمی‌توانند کسب و کار شما را تهدید کند! چاکو با ارائه محصولات تضمین شده می‌تواند توان تجهیزات شما را چند برابر کند. در صورت مشاهده نکردن کد رولبرینگ مورد نظر، سریعا از مشاورین خرید بخواهید که سفارش شما را ثبت کنند. هر نوع رولبریگ از هر برندی که مد نظر شما باشد با کیفیت عالی و در کم‌ترین زمان به دست شما خواهد رسید. چاکو همراه همیشگی شما در صنعت، تا تحقق اهداف والا در کنار شما است.

رولبرینگ
فیلتر دسته بندی
بیشتر
فیلتر برند
قطر داخلی
mm
mm
قطر خارجی
mm
mm
عرض
mm
mm
جنس محصول
انتخاب جنس...
ویژگی ها
رولبرینگ سوزنی FAG
قطر داخلی:
mm
85
قطر خارجی:
mm
120
پهنا:
mm
35
بار اولیه:
N
125000
رولبرینگ سوزنی FAG
قطر داخلی:
mm
85
قطر خارجی:
mm
115
پهنا:
mm
36
بار اولیه:
N
121000
رولبرینگ سوزنی FAG
قطر داخلی:
mm
85
قطر خارجی:
mm
115
پهنا:
mm
26
بار اولیه:
N
83000
mm
mm
mm
mm
mm
mm
نام محصول
ابعاد اصلی
رتبه بندی بارها
رتبه بندی سرعت
قطر داخلی
[mm]
d
قطر خارجی
[mm]
D
عرض
[mm]
B
بار اولیه
[KN]
C
KN
[KN]
C0
محدوده سرعت
[r/min]
سرعت نامی
[r/min]
85
120
35
125000
237000
4600
2650
85
115
36
121000
223000
4850
2950
85
115
26
83000
117000
4850
3100
80
110
54
153000
300000
5100
2900
80
110
30
101000
174000
5100
2900
80
110
35
116000
208000
5100
3050
80
110
25
81000
132000
5100
3150
75
105
54
147000
275000
5400
3150
75
105
30
97000
162000
5400
3100
75
105
35
111000
193000
5400
3200

رولبرینگ ها        Roller bearings

رولبرینگ ها ( Roller Bearings ) دارای طراحی ساده و مشابه بلبرینگ ها می‌باشند، با یک تفاوت عمده که عنصر غلتشی بلبرینگ ها، ساچمه و در رولبرینگ ها به صورت استوانه می‌باشد. همچنین مقاومت آنها در برابر میزان تحمل بار متفاوت است. رولبرینگ ها را نمیتوان کاملا جدا از بلبرینگ دانست زیرا هر دو جزء بیرینگ های غلتشی محسوب می‌شوند. تفاوت چندانی با بلبرینگ ها ندارند زیرا هر دو جز بیرینگ های غلتشی محسوب می‌شوند. اما اصلی‌ترین تفاوتی که می‌‌توان برای رولبرینگ ها گفت این است که رولبرینگ ها دارای اجزا غلتشی بیشتری هستند و همچنین رولبرینگ ها در برابر بار شعاعی مقاوم ترند و قادر به تحمل بار محوری نمی‌باشند.

بنابراین  رولبرینگ ها اکثرا در تجهیزاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند که بار در راستای شعاع جزء دوار به آن وارد شود. این قطعات اصطکاک را به حداقل می رساند و در طراحی یک و یا دو ردیفه تولید می‌شوند.

انواع رولبرینگ

رولبرینگ ها بر اساس نوع باری که می توانند تحمل کنند و همچنین نوع و شکل ساچمه بکار رفته در آنها تقسیم بندی می‌شوند. رولبرینگ ها بر اساس نوع رولی که در طراحی آنها بکار می رود به اقسام گوناگونی تقسیم می‌شوند که در زیر دسته‌بندی انواع رولبرینگ ها را مشاهده می‌فرمایید.

  • رولبرینگ استوانه ای Cylindrical Roller Bearings
  • رولبرینگ بشکه ای Spherical Roller Bearings
  • رولبرینگ مخروطی Taper Roller Bearing
  • رولبرینگ سوزنی Needle Roller Bearings
  • رولبرینگ کف گرد Roller Thrust Bearings

در ادامه به شرح و تفصیل هر کدام از این موارد می‌پردازیم.

رولبرینگ استوانه ای Cylindrical Roller Bearings

در بلبرینگ‌های استوانه ای به جای رول‌های کروی از غلتک‌های استوانه ای شکل استفاده شده است. همین شکل طراحی سبب شده است که رولبرینگ استوانه‌ای سطح تماس بیشتری با قطر خارجی بیرینگ داشته باشند و بار وارده شده به آن در سطح بیشتری توزیع می‌شود.

رولبرینگ بشکه ای  Spherical Roller Bearings

رولبرینگ های بشکه ای عموما شامل دو ردیف از غلتک های بشکه‌ای شکل است که در دو مسیر ساچمه رو حرکت می‌کنند. این بیرینگ ها به دلیل شکل کروی خود قابلیت تحمل بارهای سنگین دارند. غلتک های رولبرینگ ها به صورت جفت در جهت عکس یکدیگر قرار گرفته‌اند تا بارهایی که در هر دو جهت اعمال می‌شود را بتواند تحمل کند.

رولبرینگ مخروطی  Taper Roller Bearing

رولبرینگ های مخروطی  امکان این را دارند که نیروهای شعاعی را به خوبی تحمل کنند اما نیروهای محوری را فقط در یک جهت می توانند تحمل کنند به همین دلیل به صورت معکوس با جفت خودش به کار می‌رود. رولبرینگ‌های مخروطی قابلیت دو تکه شدن را دارند، به این گونه که کنس داخلی بیرینگ به همراه قفسه و اجزاء غلتان به صورت یک جزء و رینگ خارجی جزء دیگر محسوب می‌شود.

رولبرینگ سوزنی  Needle Roller Bearings

این گونه رولبرینگ‌ها دارای تحمل نیروهای شعاعی است در جایی که فضای شعاعی کمی موجود باشد از این رولبیرنگ استفاده می‌شود.

رولبرینگ کف گرد  Roller Thrust Bearings

رولبرینگ های کف گرد برای تحمل بار محوری ساخته شده اند و مناسب تحمل بار شعاعی نیست. با توجه به همین مساله، در تجهیزاتی که تحمل بار محوری سنگینی لازم باشد، از این نوع رولبرینگ استفاده می‌شود که در طرح ها، اندازه ها و انواع گوناگونی در بازار یافت می‌شود. برای اطلاع از جزئیات و مشخصات بیشتر هر یک از انواع رولبرینگ ها به صفحه مربوط به همان رولبرینگ مراجعه فرمایید.

برندهای محبوب رولبرینگ

برندهای مطرح و محبوب تولید کننده انواع رولبرینگ شامل: SKF، FAG، KOYO، TIMKEN و … می باشد که اکثر کدهای این رولبرینگ ها در شرکت مهندسی بازرگانی چاکو  موجود است و با ضمانت نامه اصالت کالا به فروش می رسد. برای استعلام قیمت یا خرید انواع رولبرینگ ها با واحد فروش مجموعه چاکو تماس بگیرید. عکس انواع رولبرینگ ها را می توانید در زیر مشاهده نمایید.

مشخصات رولبرینگ ها

باید خاطر نشان کرد انواع مختلف رولبرینگ ها در ماشین آلات ساختمانی، معدنی، راه سازی و هر ماشینی که دارای محور دوار است کاربرد دارد. رولبرینگ ها از جنس فولاد، استیل، سرامیک و یا آلومینیوم سخت تولید و روانه بازار می شود.  ویژگی این قطعات صنعتی این است که  دقت بالایی دارند و اصطکاک را کاهش می‌دهند. بنابراین چرخش تجهیزات صنعتی را در سرعت های بسیار بالا امکان پذیر می‌نمایند و این در حالی است که سر و صدا، گرما، مصرف انرژی و سایش را کاهش می‌دهند. رولبرینگ ها عناصر مقرون به صرفه و قطعات قابل تعویضی هستند که به طور معمول از استانداردهای بین المللی پیروی می‌کنند.

اجزای تشکیل دهنده رولبرینگ ها

رولبرینگ ها به صورت کلی از اجزای زیر تشکیل شده اند:

  • حلقه یا کُنس داخلی (Inner Race)
  • حلقه یا کُنس خارجی (Outer Race)
  • اجزای غلتان (Rolling Element)
  • قفس یا نگهدارنده (Cage)

قیمت رولبرینگ

در اینجا لازم است به خریداران رولبرینگ توصیه نماییم که قیمت رولبرینگ مورد نظر خود را به صورت یورویی و دلاری از سایت های خارجی چک نمایند و با قیمت روز دلار و یورو همینطور با اضافه کردن هزینه‌های حمل و نقل و انبار داری و سود فروشنده محاسبه نمایند که بلبرینگ مد نظر ما تقریبا باید چه محدوده قیمتی داشته باشد. سایز رولبرینگ ها نیز تاثیر بسزایی در قیمت آنها دارد بطوریکه هم سایز های بسیار ریز رولبرینگ ها به سبب تکنولوژی خاص و دقت بسیار بالا در تولید و هم سایزهای بسیار بزرگ آنها به سبب میزان متریال بالایی که استفاده می کنند دارای قیمت بالاتری هستند. شما می‌توانید لیست قیمت به‌روز رولبرینگ مدنظر خود را از کارشناسان فروش چاکو دریافت نمایید.

جدول سیستم طراحی رولبرینگ ها

سیستم طراحی بلبرینگ و رولبرینگ را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید.

خرید رولبرینگ

قبل از اقدام به خرید رولبرینگ همانند سایر بیرینگ ها باید به یک سری نکات توجه نمود که از جمله آنها کیفیت رولبرینگ، کشور و برند سازنده رولبرینگ، شماره فنی رولبرینگ و حساسیت تجهیزی که رولبرینگ قرار است بر روی آن نصب شود. لذا باید اشاره کنیم که رولبرینگ ها در کیفیت های گوناگونی در بازار ایران موجود می‌باشند، بنابراین شما باید سعی خود را بکار بگیرید تا با کیفیت‌ترین بیرینگ را خریداری نمایید زیرا که کالای نامرغوب نه تنها خود به سرعت خراب می‌گردد بلکه باعث کوتاه شدن عمر مفید تجهیز صنعتی شما نیز می‌گردد، لذا برای خرید با کیفیت می‌توانید با کارشناسان فروش و یا فنی مجموعه چاکو تماس حاصل فرمایید و اطلاعات کاملی درباره بیرنگ مصرفی خود حاصل نمایید و سپس با آسودگی خاطر خرید خود را انجام دهید و از اصل و اورجینال بودن کالای خود مطمئن باشید.

رولبرینگ صنعتی

رولبرینگ های صنعتی دارای ظرفیت تحمل بار و سختی بالا هستند. رولبرینگ صنعتی عمدتا در ماشین‌های ابزار، تجهیزات انتقال نیرو، کارخانه‌های سنگ زنی و همچنین گیربکس های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. رولبرینگ ها در تنوع بسیار گسترده‌ای از نظر شکل، اندازه و برند سازنده بیرینگ تولید و عرضه می‌شوند. اما تقسیم بندی اصلی رولبرینگ‌ها بر اساس ساختار و کارکرد فنی آنها صورت می‌پذیرد. شرکت مهندسی بازرگانی چاکو به عنوان وارد کننده مستقیم انواع بلبرینگ و رولبرینگ صنعتی آمادگی خود را جهت واردات و فروش و تامین انواع بلبرینگ و رولبرینگ (صنعتی، کشاورزی، خودرویی) اعلام می‌دارد.