RotorBalancing1-www.chaco.ir

بالانس روتور

اگر روتور شما دارای نابالانسی است و به سر و صدا افتاده، باید سریعا از خدمات رفع نابالانسی روتور استفاده کنید. روش‌های بالانس روتور متفاوت است. ما در چاکو، ناب‌ترین خدمات بالانس روتور در محل را به صورت پیشرفته و با استفاده از بهترین روش ها ارائه می‌‌دهیم.

خدمات بالانس روتور در محل

روتور از جمله قطعات مورد استفاده در دستگاه‌های دوار است که وظیفه آن چرخش دستگاه است. اگر قصد دارید از این خدمت استفاده کنید، تا انتها با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل تری در این خصوص به دست آورید.

منظور از بالانس نمودن چیست؟

یک دستگاه صنعتی بر اثر عوامل مختلفی پس از تولید و یا بعد از مدتی استفاده، می تواند دچار نابالانسی شود. نابالانسی در دستگاه ها عموما با استفاده از بروز سر و صدا، دمای غیرعادی و افزایش آمپر الکتروموتور ظاهر می شود که برای رفع آن باید از خدماتی همچون خدمات بالانس استفاده کنید. روتور یک قطعه پرکاربرد در دستگاه های دوار است  که باعث ایجاد چرخش دستگاه می شود. در هنگام خرابی روتور دستگاه به خوبی فعالیت خودش را انجام نمی دهد و این موضوع (نامیزانی روتور) در نهایت می تواند باعث ایجاد آسیب به بخش های دیگر، مخصوصا در یاتاقان ها شود.

چه عواملی باعث ایجاد نابالانسی در روتور می شود؟

هر دستگاه پس از تولید و یا در هنگام استفاده، می تواند دچار نابالانسی شود. این نابالانسی، از جمله رایج ترین معایب بالانس تجهیزات دوار است که عدم رفع آن، منجر به  خرابی یاتاقان ها، لقی مکانیکی، آلودگی صوتی و …  می شود. از مهم ترین موارد نابالانسی می توان به بخش های زیر اشاره نمود:

 • جرم مواد نابرابر
 • جایگذاری نامناسب سوراخ ها و عدم قرارگیری آن ها در راستای مرکز
 • اشتباهات مونتاژ

بالانس روتور در چه شرایطی و به چه شکلی انجام می شود؟

روش های متفاوتی برای بالانس نمودن روتور وجود دارد که می توان با استفاده از دستگاه این مورد را رفع کرد، همچنین بصورت تجربی نیز می توان، برای دورهای پایین بالانس قطعات خاص را انجام داد.

بالانس استاتیک و دینامیک در تعیین نابالانسی و رفع آن در روتور ها | نحوه بالانس روتور به چه صورت است؟

در حالت عادی روتور به صورت ایستا و پویا به کار خود در دستگاه ادامه می دهد، چنانچه مشکلی برای روتور به وجود بیاید، این عنصر از حالت ایستای خود خارج شده و به سوی حالت ارتعاش و لرزش سوق بر می دارد. درست در این لحظه روتور شما دچار نابالانسی شده است و باید برای رفع نابالانسی از روش های مرسوم استفاده نمود.

اگر در تجهیزات خود مشکل ارتعاشی یا خرابی مکرر قطعات دارید، برای دریافت راهکار با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دریافت کاتالوگ

برای دریافت کاتالوگ کلیک نمایید.

استاندارد بالانس روتور به چه صورت است؟

استاندارد های مختلف و متنوع ای همچون ISO و API وجود دارد و همچنین هر شرکتی استاندارد خاص خود را به کاربران خود ارائه می دهد با این حال بهترین استانداری که می توان انتظار داشت، چیست؟ بهتر است از استانداری استفاده کنید که با مجموعه شما هماهنگی دارد و همه چیز درست و طبق اصول پیش رود. همچنین این استاندارد باید تضمین عمر محصول را برای شما امضا کند و پرکاربردترین استاندارد در ایران ISO 1940   می باشد.

تست بالانس روتور به چه صورت انجام می شود؟ | (بالانس دینامیکی روتور و بالانس استاتیکی روتور)

دلیل اصلی ایجاد نابالانسی خارج شدن جرم جسم یا نیروهای گریز از مرکزی است که بار اضافی را به بیرینگ ها منتقل می کنند. حتی چنین وضعیتی در هنگامی که شما با استفاده از روش بالانس استاتیکی در حال بالانس نمودن ماشین بالانس روتور هستید نیز پیش می آید که دیگر به آن بالانس استاتیکی گفته نمی شود و برای رفع آن باید از روش بالانس دینامیکی استفاده نمود. نابالانسی دینامیکی به صورت افزودن یک یا دو جرم تصحیح در صفحه هایی که حول همان محور در چرخش باشند، اندازه گیری می شود. یک نابالانسی واحد را می توان با یک وزنه جبرانی که با اختلاف فاز ۱۸۰ درجه نسبت به نقطه سنگین و در همان صفحه نصب شود برطرف کرد، به صورتی که ضرب جرم نابالانسی در شعاعش حول محور چرخش برابر با حاصلضرب جرم جبرانی در شعاعش حول همان محور باشد.

مزایای خدمات بالانس روتور چیست؟

زمانیکه دسترسی به روتور امکان پذیر باشد و خطری را به دنبال نداشته باشد، به کارگیری این خدمت، روشی مناسب جهت رفع نابالانسی است. بالانس روتور منجر به دستیابی به اهداف تولید و سود می شود. مهم ترین مزایای این خدمت را می توان به شرح زیر تقسیم بندی نمود:

 1. کاهش سر و صدا
 2. کاهش هزینه
 3. پیشرفت کار
 4. کاهش نیروی های وارد شده بر یاتاقان ها
 5. افزایش میزان طول عمر دستگاه

شما می توانید علاوه بر خدمات بالانس روتور، از سایر خدمات صنعتی تخصصی چاکو نیز استفاده نمایید. این خدمات با به‌روز‌ترین تجهیزات به شما ارائه خواد شد.

چاکو، ارائه دهنده برترین خدمات بالانس روتور در محل

اگر روتور دستگاه شما بنا به عوامل متعدد و مختلفی دچار مشکل شده است و سر و صدای زیادی از آن تولید می شود در اولین فرصت نیاز به انجام خدمات بالانس است تا از عواقب ناشی از عدم بالانس نمودن دستگاه در امان بمانید. برای این منظور می توانید از خدمات بالانس روتور در محل ما در چاکو استفاده کنید. برای ارتباط با بخش پشتیبانی شرکت چاکو حتما از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما در تماس باشید.

11 پاسخ

 1. شما روتورهای حلاجی رو هم بالانس انجام مدهید , قابلیت بالانس شدن رو دارن ؟؟؟در ضمن خدمات برون شهری هم دارین . باسپاس

 2. سلام. روتور توربین بخار قابلیت بالانس در محل دارند؟ مبلغ هزینه بالانس در محل روتور رو هم بفرمایید.

 3. سلام.بابت بالانس روتور الکتروموتور ها بارگذاری انجام میدهید یا باربرداری داری ؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت درخواست خدمات

در گروه مهندسی بازرگانی چاکو، خدمات متنوعی برای شما عزیزان در‌نظر‌گرفته شده است که از آن جمله می توان به خدمات بالانس صنعتی، پایش وضعیت و … اشاره کرد. تیم ما با داشتن متخصصان ماهر انواع خدمات را با بهترین تجهیزات به شما ارائه خواهد داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع خدمات و نحوه انجام آن با مشاوران چاکو در ارتباط باشید.

خدمات بالانس پولی یکی دیگر از مهمترین خدمات گروه بازرگانی چاکو است. پولی‌ها از جمله قطعات صنعتی هستند که نیاز به بالانس دارند. چنانچه تمایل به دریافت خدمات بالانس پولی در محل دارید، با مشاوران حرفه ای گروه چاکو در تماس باشید.

خدمات کالیبراسیون دستگاه بالانس از جمله خدماتی است که شرکت مهندسی بازرگانی چاکو با بهترین و پیشرفته‌ترین  تجهیزات به مشتریان خود ارائه می‌دهد. اگر به دنبال انجام این خدمات هستید، با تیم فنی چاکو در تماس باشید.

یکی دیگر از خدماتی که تیم چاکو به صورت کاملا حرفه‌ای و تخصصی ارائه می‌دهد، خدمات آنالیز التراسونیک است. آنالیز التراسونیک در عیب‌یابی تجهیزات به معنی تحلیل امواج صوتی است که توسط تیم ما با پیشرفته‌ترین تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی انجام خواهد شد.