کلرنس

لقی داخلی بیرینگ

لقی داخلی بیرینگ بنا به تعریف کل فاصله ای است که یک رینگ نسبت به رینگ دیگر در جهت شعاعی (لقی شعاعی) یا در جهت محوری (لقی محوری) می تواند حرکت کند.

بين لقی داخلی یک بیرینگ قبل از نصب و لقی داخلی بیرینگ نصب شده که به دمای کارکرد میرسد (لقی کارکرد) تفاوت وجود دارد. لقی داخلی قبل از نصب بیشتر از لقی در حین کارکرد می باشد. زیرا درجه انطباقات تداخلی رینگها متفاوت است و انبساط حرارتی رینگها و دیگر اجزای نیز متفاوت می باشد. بنابراین رینگها منبسط یا فشرده شده و لقی تغییر می کند

لقي شعاعی داخلی بیرینگ برای کار کرد رضایت بخش اهمیت زیادی دارد. به عنوان یک قانون عمومی، بلبیرینگها در حین کارکرد باید همیشه لقی داخلی صفر داشته باشند و یا کمی پیش بار شوند. از سوی دیگر رولربيرينگ های استوانه ای، کروی و کارب و توريدال باید همیشه در حین کارکرد مقداری لقی باقیمانده، هر چند کم، داشته باشند. این موضوع برای رولربيرينگهای مخروطی نیز صحیح می باشد، بجز در چیدمان هایی که سفتی با اهمیت است، نظیر بیرینگها در چیدمان های پنیون، در این حالت بیرینگ باید با مقدار معینی پیش بار نصب شود .

لقی داخلی نرمال به لقی گفته میشود که بعد از نصب بیرینگ با تداخل توصیه شده و شرایط کارکرد طبیعی، لقی کارکرد مناسب را به دست می دهد. وقتی شرایط نصب و کار کرد با شرایط طبیعی متفاوت می باشد، نظير انطباق تداخلی هر دو رینگ، افزایش دمای غیر معمول و غیره، بیرینگ با لقي كمتر یا بیشتر از نرمال مورد نیاز است. در این شرایط توصیه می شود که لقی باقیمانده در بیرینگ را بعد از نصب بررسی کنید.

بیرینگها با لقی غیر نرمال با پسوندهای Cl) تا (C5 در شماره فنی خود مشخص میشوند .

جداول لقى انواع بیرینگها در بخش مربوط به هر بیرینگ آورده شده است. برای بلبيرينگهای تماس زاویه ای یک ردیفه جفتی، رولربيرينگهای مخروطی یک ردیفه جفتی، بلبیرینگهای دو ردیفه تماس زاویه ای و بلبيرينگهای چهار نقطه تماس مقادير لقي محوری، که در مورد این بیرینگها اهمیت بیشتری دارد، بجای لقی شعاعی در جداول آورده شده است.

خدمات چاکو

پایش وضعیت


مدیران امروز سعی می کنند تا با استفاده از روش های علمی علاوه بر افزایش کیفیت محصولات، قیمت تمام شده آن را هم کاهش دهند. پایش وضعیت یکی از فنونی است که در سال های اخیر مورد استقبال بیشتر مدیران صنعت قرار گرفته و البته منافع زیادی را هم عاید سازمان ها نموده است. آنالیز ارتعاشات یکی از روش های پایش وضعیت تجهیزات است که با به کارگیری آن در صنعت به طور چشمگیری میتوان از دوباره کاری جلوگیری نمود و هزینه های یک شرکت تولیدی را کاهش داد.

بالانس-کارگاهی


شرکت فنی و مهندسی چرخش ابزار شتاب به عنوان شرکت پیشرو در زمینه بالانس صنعتی، با بیش از 15 سال تجربه ارائه خدمات آنالیز و بالانس ماشین آلات و تجهیزات دوار در محل و کارگاه، با تجهیز مجموعه ای پیشرفته و مدرن در ارایه خدمات بالانس صنعتی ، آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه بالانس دینامیکی و بالانس استاتیکی به کلیه صنایع، کارگاه ها و کارخانه ها می باشد.

انتشار یافته: 1
 1.  
   
  2022/02/14 - 4:19

  تست دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

مطالب مرتبط

اگر درک مفهوم اسامی قطعات صنعتی برا شما گنگ است این مطلب برای شما تهیه شده است.